Logo

Nemocniční informační systém IKIS zlepšuje zdravotnickou péči o pacienty ve skupině AGEL i mimo ni již od roku 2007

+420 702 284 080

IKIS®

Pro pracovníky IT

Výkonná, stabilní a bezpečná technologická architektura

Architektura systému IKIS® byla navrhována tak, aby systém zaručoval rychlé zpracování velkých objemů dat, rychlé odezvy pro práci koncových uživatelů, stabilitu systému v nepřetržitém provozu, a to vše na úrovni současných vysokých požadavků na ochranu dat proti ztrátě i zneužití a s přijatelnými náklady na technickou infrastrukturu. Z těchto důvodů byla zvolena platforma JAVA® - ORACLE®, která nabízí celosvětově největší množství úspěšných referencí v systémech s těmito vyžadovanými parametry v režimu 24x7, které jsou využívány v exponovaných oborech jako např. řízení letového provozu nebo třeba v sektoru bankovnictví. Naše zkušenosti z provozu systému IKIS® potvrzují, že všech požadovaných parametrů v oblasti stability, výkonu a přenosu velkých objemů dat, bylo dosaženo.


Nezávislost na technologické platformě (Microsoft Windows, LINUX®)

Topologie systému je navržena nad jedinou centrální databází pro celé řešení. To významně zjednodušuje a zlevňuje správu a technologickou údržbu systému i podporu uživatelů, snižuje investiční nároky, zrychluje zavedení systému a mimo jiné i umožňuje nabízet variantně systém i jako službu poskytovanou z profesionálně zabezpečeného datového centra. Protože systém není zatížen licenčními poplatky jiným subjektům, je možné nastavit pro koncového zákazníka cenovou politiku velmi pružně a odpovídající reálnému rozsahu zavedení systému a jeho možnostem. Systém je plně provozovatelný na operačních systémech Microsoft Windows, LINUX® aj., což výrazně zlevňuje finanční nároky na licenční politiku.


Klient systému IKIS®

IKIS může pracovat na koncových počítačích s operačním systémem MS Windows (verze XP, Vista, Windows 7, 8, 10), LINUX. Systém IKIS® byl rovněž provozován v prostředí Mac OS. IKIS® plně využívá grafické uživatelské rozhraní oken nativního prostředí a tak poskytuje standardní ergonomické uživatelské rozhraní. Provoz systému na klientských stanicích nevyžaduje další lokální správu a podporu. Upgrade aplikace na koncových stanicích probíhá automaticky.